مقالات

طرز کار یونیت هیدرولیک چگونه است؟

یونیت هیدرولیک

قبل از اینکه راجع به طرز کار یونیت هیدرولیک بخواهیم صحبت کنیم ابتدا می خواهم شما را با واحد های برق هیدرولیک آشنا کنم. واحد های برق هیدرولیک که گاهی به آن ها پاور هیدرولیک هم گفته می شود. یک سیستم درونی است که به طور کلی شامل یک موتور، مخزن سیال و یک پمپ است. پاورپک هیدرولیک برای اعمال فشار هیدرولیک مورد نیاز برای به گردش درآوردن موتور ها، سیلندر ها و سایر قطعا مکمل یک سیستم هیدرولیک معین است. حالا میخواهم شما را با طرز کار یونیت هیدرولیک آشنا کنم.

یک سیستم هیدرولیکی از مایعات محصور شده برای انتقال انرژی از یک منبع به منبع دیگر استفاده می کند و متعاقبا حرکت دوار، خطی یا نیرویی را ایجاد می کند. پاور برق قدرت لازم برای این انتقال مایعات را تامین می کند. بر خلاف پمپ های استاندارد، پاور برق هیدرولیک از شبکه های فشار چند مرحله ای برای جابه جایی سیال استفاده می کنند و اغلب آنها مجهز به دستگاه کنترل دما هستند. پاور برق هیدرولیک خصوصیات مکانیکی و مشخصات یک واحد هیدرولیک و نوع پروژه های را که می تواند برای آنها موثر باشد را نشان می دهد.

در طرز کار یونیت هیدرولیک باید عوامل موثر، که بسیار در عملکرد آنها موثر هستند را نیز در نظر داشت. برخی از مهم ترین عوامل موثر بر عملکرد واحد هیدرولیک محدودیت های فشار، ظرفیت توان و حجم مخزن است. علاوه بر این های به خصوصیات بدنی که شامل : اندازه، منبع تغذیه و قدرت پمپ است، نیز باید توجه ویژه ای داشت. برای درک بهتر اصول عملیاتی و ویژگی های طراحی در واحد برق هیدرولیک، شاید بهتر است که به اجزای اصلی یک مدل استاندارد مورد استفاده در سیستم هیدرولیک صنعتی نگاه کنیم، شاید بتواند برای درک بهتر کمکی کند.

 

قطعات هیدرولیک پاور یا قطعات طراحی برای طرز کار یونیت هیدرولیک

یک واحد هیدرولیک به صورت بزرگ و با دوام ساخته میشود و به این دلیل آنها را با دوام می سازند که بتواند برای کار کردن در طیف وسیعی از شرایط محیطی مناسب باشد. واحد هیدرولیک دارای مشخصات طراحی بی شماری از سیستم پمپاژ معمولی هستند.

یونیت هیدرولیک

برخی از ویژگی های طراحی یونیت هیدرولیک استاندارد عبارت اند از:

 • Accumulators: Accumulators ظروفی هستند که به محرک های هیدرولیک متصل شده اند. آنها آب را از مکانیسم پمپاژ جمع می کنند و برای ایجاد و حفظ فشار سیال برای تکمیل سیستم پمپاژ موتور در نظر گرفته شده اند.
 • پمپ های موتور(Motor Pumps): یک واحد برق هیدرولیک را می توان به یک پمپ موتور واحد یا چندین دستگاه پیشرفته، به هر دریچه Accumulators یونیت هیدرولیک مجهز کرد. با داشتن یک سیستم پمپ چندگانه(پیشرفته)، معمولاً فقط یک بار در یک زمان خاص کار می کنند.
 • مخازن (Tanks): مخزن یک واحد ذخیره سازی است که با حجم کافی برای مایع موجود در لوله ها طراحی می شود تا درون آن تخلیه انجام شود. به همین ترتیب، سیالات محرک ممکن است گاهی نیاز به تخلیه داخل مخزن داشته باشند.
 • فیلترها (Filters): به طور معمول یک فیلتر در بالای مخزن نصب می شود. فیلتر یک واحد بای پس(bypass) محوری است که برای خود موتور ، پمپ و دستگاه فیلترشکن مخصوص و جداگانه ای دارد. می توان با فعال کردن دریچه چند جهته، مخزن را پر یا خالی کرد. از آنجا که آنها درونی هستند، در حین کارکرد واحد برق می توان آنها را تعویض کرد.
 • کولرها و بخاری ها(Coolers and Heaters): به عنوان بخشی از فرآیند تنظیم دما ، می توان یک کولر هوا در نزدیکی یا پشت واحد فیلتر نصب کرد تا از بالا آمدن درجه حرارت زیاد پارامترهای عملیاتی جلوگیری کنند. به همین ترتیب، از سیستم گرمایش مانند بخاری با پایه روغن نیز می توان در صورت لزوم برای بالا بردن درجه حرارت استفاده کرد.
 • کنترل کننده های واحد قدرت (Power Unit Controllers): واحد کنترل کننده هیدرولیک رابط کاربری است که دارای سوئیچ های برق ، نمایشگرها و ویژگی های نظارت است. برای نصب و ادغام واحد برق در سیستم های هیدرولیک بسیار ضروری است و معمولاً می توان آن را به صورت سیم در واحد برق پیدا کرد.

 

هیدرولیک نادری تولید کننده انواع پمپ هیدرولیک ، یونیت هیدرولیک پمپ ، شیر برقی هیدرولیک و جک هیدرولیک و …

2 نظر در “طرز کار یونیت هیدرولیک چگونه است؟

 1. ایمان هدایتی گفت:

  سلام
  در زمینه ی فروش یونیت هیدرولیک و پاور پک هیدرولیک فعالیت دارین؟

  1. milad گفت:

   بله دوست عزیز شما می توانید جهت اطلاع از قیمت با ما تماس بگیرید هم چنین می توانید جهت اطلاعات بیشتر درباره یونیت هیدرولیک و پاور پک هیدرولیک اینجا کیلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *