مقالات

متعلقات هیدرولیک شامل چه مواردی می‌ شود؟

متعلقات هیدرولیک

متعلقات هیدرولیک شامل قطعات و تجهیزات مکمل سیستم‌های هیدرولیکی می‌شوند که نقش کاربردی و نقش محافظتی در یک مدار دارند. این قطعات برای تکمیل یک مدار معمولا از تجهیزات پنوماتیکی استفاده می‌کنند که در کنار تجهیزات اصلی وظایف ایمنی سیستم و کنترلی سیستم را انجام می‌دهند. متعلقات و لوازم جانبی هیدرولیک از تجهیزات مختلفی تشکیل شده‌اند که برای پمپ هیدرولیک وجود هر یک از آن‌ها مهم و ضروری است. 

خرابی یا نبود هر یک از متعلقات و لوازم جانبی سیستم هیدرولیک باعث می‌شود در روند کار تجهیزات دیگر مشکلات زیادی ایجاد شود. این قطعات در متریال‌ها و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و در محل خاصی هر کدام نصب خواهند شد. برای فعالیت و عملکرد درست پمپ هیدرولیک وجود تمامی لوازم جانبی و قطعات هیدرولیک اهمیت زیادی دارد. در این مقاله از مجموعه هیدرولیک نادری به بررسی انواع متعلقات سیستم هیدرولیک پرداخته‌ایم.

آلودگی به پمپ‌های هیدرولیک، جک‌ها، هیدروموتور و شیرآلات آسیب می‌رساند و باعث کاهش طول عمر آن‌ها خواهد شد. سیستم هیدرولیک از اجزای مختلفی مانند فیلترهای هیدرولیک، مخزن‌ها، سیلندرها، ولوها و پمپ‌ها تشکیل شده است. با استفاده از روغن‌های تصفیه شده می‌توانید، مانع از خراب شدن سیستم هیدرولیک شوید. برای این که مشکلی در این سیستم ایجاد نشود، عیب‌یابی آن باید توسط افراد متخصص انجام شود.‌ در این مقاله ما از مجموعه هیدرولیک نادری به بررسی دلایل آلودگی سیستم هیدرولیک صنعتی پرداخته‌ایم‌.

از انواع متعلقات هیدرولیک می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

گلدانی پمپ هیدرولیک

با یک الکتروموتور معمولا پمپ‌های هیدرولیک به هم متصل می‌شوند. از قطعه‌ای به نام گلدانی برای به حرکت درآوردن یک پمپ هیدرولیک (جهت پمپاژ روغن و ایجاد فشار در مدار و محکم کردن این اتصال) استفاده می‌شود. گلدانی پمپ هیدرولیک بر اساس گروه ابعادی هیدرو پمپ و فریم الکتروموتور سایز‌بندی مختلفی دارد.

متعلقات هیدرولیک

کوپلینگ پمپ هیدرولیک

قسمت محرک یک سیستم انتقال قدرت، شافت الکتروموتور است. به یک قطعه رابط به نام کوپلینگ برای منتقل کردن این نیروی دورانی به شافت یک پمپ هیدرولیکی نیاز است. کوپلینگ در ابعاد و انواع مختلفی ساخته و نصب می‌شود.

مخزن روغن پمپ هیدرولیک

قدرت مکانیکی موتور را سیستم‌های هیدرولیکی به سمت عملگرها به واسطه روغن هیدرولیک یا سیال هیدرولیکی منتقل می‌کنند. مخزنی برای ذخیره این روغن باید در نظر گرفته شود تا از داخل مخزن به سیستم روغن را پمپاژ کند و سیال برگشتی را از داخل تخلیه ‌کند.

فیلتر مکش پمپ هیدرولیک

هنگامی که پمپ هیدرولیک نسبت به مخزن پر از سیال در موقعیت مناسبی نصب شده باشد و طبق اصول سیالاتی محل قرارگیری آن باشد به سمت پمپ روغن جاری می‌شود و با چرخش پمپ هیدرولیک مکش ایجاد می‌کند.

سایر متعلقات هیدرولیک

از سایر متعلقات هیدرولیک می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

فیلتر خط‌فشار پمپ هیدرولیک

فیلتر خط‌ فشار در عملیات فیلترینگ سیال هیدرولیک مهم‌ترین ابزار است. تکنولوژی بالای که در ساخت این فیلترها استفاده شده است در ابعاد بسیار ریز قابلیت فیلتر کردن ناخالصی‌ها وجود دارد. فشارهای بالا را فیلتر خط فشار هیدرولیک می‌تواند، تحمل کند و از بروز خرابی در عملگرها و شیرها جلوگیری می‌کند.

فیلتر خط برگشت پمپ هیدرولیک

پس از این که واسطه عملگر هیدرولیکی سیال تحت فشار انرژی را منتقل کرد باعث برگشت سیال به درون مخزن می‌شود. برای جلوگیری از ورود تجمع ذرات اضافی به درون تانک، فیلتر حداکثری سیال و برای صاف کردن از فیلتر خط برگشت هیدرولیک استفاده می‌شود.

ترموستات دما پمپ هیدرولیک

به توجه به این که به طور مداوم سیال هیدرولیکی تحت فشار است و نیرو و انرژی را منتقل می‌کند و انرژی جنبشی بیشتری را مولکول‌های روغن احساس می‌کنند و این افزایش انرژی به معنی حرارت و گرما است.

گیج فشار پمپ هیدرولیک

فشار درون سیستم برای انجام کار مهم‌ترین عامل در یک سیستم هیدرولیکی است. برای انجام کار به بهترین حالت، انتخاب فشار مناسب است که راندمان را افزایش و مانع بروز هر گونه مشکل و اتلاف انرژی می‌شود. گیچ فشار پمپ هیدرولیک وظیفه تمامی این عملگرها را عهده‌دار است.

پرشر سوئچ، بلوک زیر شیری و رزرو شیر برقی پمپ هیدرولیک

پرشر سوییچ هیدرولیک یا کلید تابع فشار، یک قطعه ایمنی‌مدار است و در انواع مکانیکی و الکترونیکی وجود دارد که عملکرد مشابهی دارند. هنگامی که فشار سیستم سیالاتی از حد مجاز بیشتر باشد، این سوئیچ‌های تابع فشار از بروز خطر و خرابی و ایجاد فشار بیشتر جلوگیری می‌‌‌کنند. شیرهای هیدرولیکی برای نصب در دو نوع این لاین یا بلوکی و بین راهی تقسیم می‌شوند. به بلوک زیر شیری برای نصب هر نوع شیر کنترل هیدرولیک بلوکی بر روی پاورپک‌ها نیاز است. بلوکه یا بلوک زیر شیری یک قطعه فلزی است که برای جریان پیدا کردن سیال در مسیر مشخصی سوراخ‌هایی بر روی یونیت نصب شده است. شیرهای برقی یا سلنوئید ولوها از جریان الکتریکی فرمان خود را دریافت می‌کنند. با توجه به این که شیر در زمان قطع برق از کار می‌افتد رزرو شیر برقی یک نوع باطری اضطراری است که می‌تواند، فرمان موردنیاز را در زمان قطع جریان الکتریکی ارسال و سیستم را به حالت امن منتقل کند.

پرشر سوئچ، بلوک زیر شیری و رزرو شیر برقی پمپ هیدرولیک

پرشر سوییچ هیدرولیک یا کلید تابع فشار، یک قطعه ایمنی‌مدار است و در انواع مکانیکی و الکترونیکی وجود دارد که عملکرد مشابهی دارند. هنگامی که فشار سیستم سیالاتی از حد مجاز بیشتر باشد، این سوئیچ‌های تابع فشار از بروز خطر و خرابی و ایجاد فشار بیشتر جلوگیری می‌‌‌کنند.

خرید شیر برقی هیدرولیک در هیدرولیک نادری

لوازم جانبی هیدرولیک شامل چه قطعاتی می‌شود؟

هیدرولیک نادری انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک را با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار مشتریان می‌گذارد. 

متعلقات هیدرولیک نقش کاربردی و نقش محافظتی در یک مدار دارند و شامل قطعات و ابزارهای مکمل سیستم‌های هیدرولیکی می‌شوند. اگر هر کدام از این قطعات خراب شوند باعث آسیب دیدن دیگر قطعات در سیستم‌های هیدرولیک می‌شود. گلدانی پمپ هیدرولیک، کوپلینگ پمپ هیدرولیک، مخزن روغن پمپ هیدرولیک، فیلتر مکش پمپ هیدرولیک، فیلتر خط‌فشار پمپ هیدرولیک، فیلتر خط‌ برگشت پمپ هیدرولیک، ترموستات دمای پمپ هیدرولیک، گیج فشار پمپ هیدرولیک، پرشر سوییچ پمپ هیدرولیک، بلوک زیر شیری پمپ هیدرولیک و رزرو شیر برقی پمپ هیدرولیک از انواع متعلقات هیدرولیک هستند که در پمپ هیدرولیک نقش مهمی دارند.

کارت‌های درایو، شیر پروپرشنال از لوازم جانبی شیرآلات هیدرولیک هستند. گیج‌فشار، ترنسمیتر دیجیتال، سوییچ‌های فشار از لوازم جانبی اندازه‌گیری هیدرولیک محسوب می‌شوند. فیلتر خط برگشت و فیلتر خط مکش از لوازم فیلترینگ هستند. انواع آکومولاتور، دستگاه‌های روغن‌کاری، خنک‌کن سیال هیدرولیک و لوازم گرم کن از لوازم کمکی یک سیستم هیدرولیک محسوب می‌شوند. اگر به دنبال خرید بهترین محصولات هیدرولیک و پنوماتیک با بهترین کیفیت و قیمت هستید، کافی است با مجموعه هیدرولیک نادری ارتباط بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =