مقالات

معرفی برند پمپ رکسروت آلمان

معرفی برند پمپ رکسروت آلمان

شرکت رکسروت Rexroth یکی از بزرگترین شرکت‌های آلمانی است که زیر نظر شرکت بوش آلمان فعالیت می‌کند و یکی از بهترین برندها در زمینه انواع پمپ‌ دنده‌ای و پمپ پیستونی است. البته این شرکت آلمانی در کلیه فناوری‌های مرتبط با سیستم‌های حرکت و کنترل مانند پنوماتیک صنعتی، درایوهای الکتریکی، سیستم‌های هیدرولیک صنعتی و راهسازی هم فعالیت می‌کند.  یکی از محصولات باکیفیت و برجسته‌ای که توسط این شرکت آلمانی تولید شده است، پمپ پیستونی رکسروت است که در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارد. 

این نوع پمپ سطح نویز مناسب و قابلیت مکش بالایی دارد. برای جابه‌جایی انواع سیالات مانند سیالات شیمیایی مانند HFC و روغن‌های خوراکی و صنعتی استفاده می‌شود. محصولات باکیفیت بالای شرکت رکسروت آلمان باعث شده است یکی از پرفروش‌ترین برندهای معروف در سطح دنیا باشد. بهترین محصولات هیدرولیکی و پمپ هیدرولیک را می‌توانید با برند رکسروت از مجموعه هیدرولیک نادری بخرید. در این مقاله از مجموعه هیدرولیک نادری به بررسی پمپ رکسروت آلمان پرداخته‌ایم.

از انواع پمپ هیدرولیک که توسط شرکت رکسروت آلمانی تولید می‌شوند به گزینه‌های زیر می‌توان اشاره کرد:

پمپ پیستونی رکسروت

شرکت رکسروت، پمپ پیستونی  را در حجم بالایی تولید می‌کند که عملکرد بسیار پیچیده‌ای در مدارهای هیدرولیک پیشرفته با فشار بسیار بالا دارد. نمونه عملکرد این نوع پمپ هیدرولیک در کنار شیر فشارشکن هیدرولیک است. از مدل‌های مختلف پمپ پیستونی رکسروت می‌توان موارد زیر را نام برد:

پمپ پره‌ای رکسروت

از ویژگی‌های این پمپ می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

شرکت آلمانی رکسروت پمپ هیدرولیک را در مدل پمپ ثابت سری PVV، سری پمپ متغییر PV7 و سری PVQ به صورت دبی ثابت و متغیر در اندازه‌های مختلف تولید می‌کند. 

اجزاء پمپ رکسروت

پمپ‌های رکسروت نوعی پمپ‌های هیدرولیکی هستند. از اجزای پمپ برند رکسروت می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

پیستون Piston

پیستون یک بخش متحرک است که به جلو و عقب در داخل سیلندر پمپ حرکت می‌کند. هنگام حرکت به جلو و هنگام حرکت به عقب به ترتیب پیستون مایع هیدرولیکی را جذب و مایع را فشار می‌دهد.

سیلندر Cylinder

یک لوله بسته است که در داخل آن پیستون حرکت می‌کند. در سیلندر فشار مایع ایجاد می‌شود و به سمت خروجی پمپ جریان آن انتقال پیدا می‌کند.

ولو Valve

پمپ‌های برند رکسروت دو نوع ولو خروجی (زاویه‌ای) و ولو ورودی (سانتریفیوژ) هستند. ولوها از برگشت مایع به سیلندر در هنگام عقب‌روی پیستون جلوگیری و جریان مایع را کنترل می‌کنند.

منبع توان Power Source

منبع توان یک موتور دیزل یا یک موتور الکتریکی که به پمپ متصل می‌شود باعث به حرکت درآوردن پیستون می‌شود.

سیستم کنترل

پمپ رکسروت برای تنظیم جریان مایع هیدرولیکی و فشار آن یک سیستم کنترلی دارد. این سیستم کنترل شامل واحدهای انتقالی، سنسورها و سوئیچ‌ها می‌شود.

پمپ‌های پیستونی غیرمتغیر و پمپ‌های کارتریجی غیرمتغیر رکسروت

در پمپ‌های پیستونی غیرمتغیر توسط هر پیستون حجم سیالی که پمپ شده است، ثابت باقی می‌ماند. یعنی در ارائه حجم خروجی، ثابت و مداوم است و در مواردی که به حجم ثابت سیال نیاز باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. پمپ‌های کارتریجی غیرمتغیر ساختاری کامپکت و جمع‌وجور دارند. در این نوع پمپ‌های هیدرولیکی بخش‌های مختلف پمپ مانند صفحات پیستون، ورودی و خروجی و بدنه پمپ در یک جسم کارتریجی به یکدیگر پیوسته شده‌اند و تبدیل به یک تکه کامل می‌شوند. بنابراین پمپ کارتریجی غیر متغییر یک واحد کارتریج است که حجم خروجی ثابتی دارد. نسبت به پمپ‌های هیدرولیکی سنتی فضای کمتری را اشغال می‌کند و این به دلیل ساختار کامپکت و ساده آن است. سازگاری با سیستم‌های هیدرولیکی متنوع، صدای پایین، قابلیت تعویض سریع کارتریج‌ها و دقت بالا از ویژگی‌های پمپ کارتریجی هستند.

سری سری 1pv2v3 و سری pv7 پمپ‌های رکسروت

این دو سری از پمپ‌های کارتریجی برند رکسروت در صنعت استفاده می‌شوند.

سری PV7

شامل پمپ‌های با فشار ۱۶۰ تا ۳۵۰ بار و حجم خروجی بین پنج و ۱۴۰ لیتر بر دقیقه می‌شود. پمپ‌های سری PV7 در سیستم‌های هیدرولیکی در پالایشگاهی، نفت‌وگاز، صنایع شیمیایی، کشاورزی، معدن، خرد کاری و راه‌سازی استفاده می‌شوند و به عنوان پمپ‌های سریالی عمل می‌کنند.

پمپ سری یک PV2V3

این سری پمپ‌ها به صورت کارتریجی و غیرمتغیر هستند و در برج‌های بادی، صنعت دریایی، صنایع نفت و گاز و خودروسازی استفاده می‌شوند‌ و شامل محصولاتی با فشار ماکزیمم بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ بار و با حجم خروجی بین دو تا ۲۳ بار می‌شوند. قابلیت نگهداری و تعمیر آسان، غلظت و فشار بالا، سازگار با سیستم تست شده، سازگار با کارتریج‌های متعدد از ویژگی‌های این نوع پمپ هستند‌. شما می‌توانید با مجموعه ما (هیدرولیک نادری) ارتباط بگیرید و خرید پمپ خود را انجام دهید و اگر پمپ هیدرولیک شما به تعمیر نیاز دارد ما با نیروهای متخصص و باتجربه‌ای که داریم این کار را برای شما انجام می‌دهیم.

پمپ سری a4fo و سری a2fo رکسروت

در این دو سری پمپ، دبی خروجی پمپ با تغییر سرعت چرخشی موتور به طور مستقیم تغییر پیدا می‌کند.

سری A2FO

این پمپ در فشارهای مختلف استفاده می‌شود و در خودروسازی و کاربردهای هیدرولیکی صنعتی طراحی شده است و برای ولتاژ کم و فرکانس پایین طراحی و ساخته شده است. افزایش فشار خروجی به وسیله کاهش حجم سیال ورودی و افزایش سرعت چرخشی موتور امکان‌پذیر است.

سری A4FO

پمپ‌های سری A4FO برای کاربردهای هیدرولیکی طراحی و ساخته شده‌اند و اندازه‌گیری فشار سیال تا ۷۰۰ بار و اندازه‌گیری دقیق دبی را انجام می‌دهند. این نوع پمپ‌ها در ابعاد کوچکی وجود دارند و در فضای محدود به راحتی نصب می‌شوند. دبی، دور موتور و فشار خروجی را در این سری پمپ‌ها می‌توان تنظیم نمود. برای کنترل حرکت پیچیده در جرثقیل‌های صنعتی و ماشین‌آلات استفاده می‌شوند‌. این نوع سری پمپ‌ها همانند دیگر پمپ‌های برند رکسروت از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

برند رکسروت آلمان

کاربردهای پمپ‌های هیدرولیک رکسروت

پمپ‌های هیدرولیکی در تجهیزات مختلفی مانند هواپیما، هلیکوپتر، صنایع دریایی، صنایع خودروسازی، صنایع نفت و گاز، ماشین‌آلات کشاورزی و ماشین‌آلات سنگین استفاده می‌شود. از برخی کاربردهای پمپ‌های هیدرولیک برند رکسروت می‌توان موارد زیر را نام برد: 

ماشین‌آلات سنگین

پمپ‌های هیدرولیک رکسروت آلمان در ماشین آلات سنگین مانند اکسکاواتورها، گریدرها، لودرها و بولدوزرها استفاده می‌شوند.

ماشین‌آلات کشاورزی

در ماشین آلات کشاورزی مانند برش‌زن‌ها، بالابرها و تراکتورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنایع نفت و گاز

از پمپ‌ هیدرولیک در صنایع نفت و گاز برای کنترل وضعیت سیستم‌های هیدرولیکی، تزریق سیالات و عملیات حفاری استفاده می‌شود.

صنایع خودروسازی

پمپ‌های هیدرولیک رکسروت در خودروسازی برای تنظیم توان موتور، تعلیق و سیستم‌های ترمز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

صنایع دریایی

پمپ‌های هیدرولیک در صنایع دریایی برای کنترل موقعیت تجهیزات دریایی و عملیات بالابری استفاده می‌شوند‌.

صنایع پروازی

پمپ‌های هیدرولیک در هواپیما و هلیکوپترها برای کنترل پرواز، جعبه‌دنده و کنترل سیستم‌های ترمز استفاده می‌شوند. پمپ‌های هیدرولیک رکسروت به دلیل عمر طولانی، دقت کنترلی، کارایی و قدرت بالا در صنایع مختلفی کاربرد دارند‌‌.

یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان پمپ‌های هیدرولیکی شرکت رکسروت آلمان است. پمپ رکسروت آلمان در مدل‌های مختلفی مانند پمپ پرده‌ای، پمپ پیستونی، پمپ پیستونی غیرمتغیر و پمپ کارتریجی غیرمتغیر تولید می‌شود. این پمپ‌ها در سری‌های گوناگونی مانند سری سری PV7، سری A4FO، سری A4FO و پمپ سری یک PV2V3در شرکت رکسروت ساخته می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های خاص و کاربردهای مختلفی دارند‌. هر یک از مدل‌های پمپ‌ هیدرولیک رکسروت را از مجموعه هیدرولیک نادری می‌توانید با قیمت مناسب بخرید.
پیستون، سیلندر، ولو، منبع توان و سیستم کنترل از اجزای پمپ‌های رکسروت آلمانی هستند. از کاربردهای پمپ‌های هیدرولیکی رکسروت می‌توان به صنایع کشاورزی، صنایع دریایی، صنایع پروازی، صنایع خودروسازی، ماشین‌آلات کشاورزی و ماشین‌آلات سنگین اشاره کرد.

هیدرولیک نادری بزرگترین وارد‌کننده انواع محصولات هیدرولیک و پنوماتیک است و علاوه بر فروش تعمیر انواع محصولات هیدرولیک مانند پمپ‌های هیدرولیک رکسروت را انجام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =