مقالات

پمپ هیدرولیک بلدوزر و لودر

پمپ هیدرولیک لودر و پمپ هیدرولیک بلدوزر

فروشگاه هیدرولیک نادری با بیش از 30 سال تجربه و با استفاده از کادری مجرب و متخصص، فعال در زمینه فروش و تعمیر انواع پمپ هیدرولیک لودر و بلدوزر و سایر محصولات هیدرولیکی است.

مجموعه نادری افتخار دارد که در زمینه فروش ، تامین و تعمیر انواع پمپ هیدرولیک بلدوزر و لودر و همکاری با صنعتگران، شرکت ها و سازمان ها، توانسته جایگاه خوبی را در صنعت هیدرولیک  کشور کسب نماید.

خرید پمپ هیدرولیک بلدوزر و لودر

آیا شما در مورد قطعات ماشین آلات راهسازی چیزی می دانید ؟ آیا مکانی برای ارائه این قطعات و لوازم سراغ دارید ؟ تا چه اندازه با انواع پمپ هیدرولیک لودر و پمپ هیدرولیک بلدوزر آشنایی دارید ؟

لودر و بلدوزر از نام آشناترین ماشین آلات در صنعت راه سازی و ساختمان سازی هستند. وجود کمپانی های بزرگ در میان سازنده های این ماشین آلات نشان از اهمیت این صنعت دارد. از جمله این کمپانی ها می توان به کمپانی کاترپیلار ، کوماتسو ، هیوندای هیتاچی و چندین شرکت بزرگ دیگر را نام برد.

لودر و بلدوزر از اصلی ترین و پرکاربردترین ماشین آلات حوزه ی عمران و راهسازی به شمار می روند. دارا بودن اندازه های مختلف در این نوع ماشینها به همراه انعطاف پذیری بالایی دارند موجب سهولت در انجام بسیاری از کارهای سنگین می شوند.

لودرها در واقع جا به جایی ، پر کردن ، حفر کردن و خاکریزی را به خوبی انجام می دهند. بلدوزرها نیز از دیگر دستگاه های مهم در صنعت راه سازی و عمرانی اند که با خزیدن روی چرخ های زنجیری می تواند حجم بالایی از خاک را جا به جا کند.

در ادامه در مورد پمپ هیدرولیک لودر و پمپ هیدرولیک بلدوزر برای شما نکاتی را ارائه خواهیم داد. اما قبل از ارائه هر گونه اطلاعات شما باید با مفهوم پمپ هیدرولیک آشنا شوید.

پمپ هیدرولیک چیست؟

ابتدا با مقدمه ای از تعریف پمپ هیدرولیک شما را به فضای معرفی پمپ هیدرولیک لودر و پمپ هیدرولیک بلدوزر می بریم. پمپ هیدرولیک در واقع اصلی ترین قطعه یک ماشین می باشد.

این قطعه به قلب ماشین نیز شهرت دارد و پمپ هیدرولیک در واقع قلب یک سیستم هیدرولیک است که انرژی مکانیکی ایجاد شده را که توسط موتورهای الکتریکی و با احتراق داخلی تولید شده را تبدیل به انرژی مکانیکی می کند. در واقع این پمپ ها نیرویی که از یک موتور الکتریکی را دریافت کرده به یک سیستم هیدرولیکی ارسال می کند. در حالت کلی پمپ ها را در صنعت هیدرولیک می توان به دو دسته تقسیم کرد.

پمپ هیدرولیک بلدوزر


همچنین بخوانید : هیدرولیک چیست و چه کاربردی دارد ؟


پمپ پیستونی هیدرولیک

پمپ ها با جا به جایی غیر مثبت : از مهم ترین نمونه های این نوع پمپ می توان به پمپ های گریز از مرکز و محوری نام برد. این پمپ ها معمولا در مقابل فشار زیاد ، توانایی بالایی را از خود بروز نمی دهند ، به همین دلیل بیشتر برای جابجایی اوایه سیال از این نوع پمپ استفاده می شود.

از مزایای این دسته از پمپ پیستونی هیدرولیک می توان به کم هزینه بودن برای تولید و هنگام نگهداری ، سادگی کار با دستگاه و عملکرد ، قابل اعتماد بودن ، کم سروصدا بودن و قابلیت پمپ کردن تمام سیالات نام برد.

خرید هیدرولیک لودر

پمپ ها با جا به جایی مثبت : این دسته از پمپ ها در صنعت هیدرولیک بسیار پر کاربرد هستند. این پمپ ها چند دسته هستند. پمپ دنده ای ، پمپ پره ای ، پمپ های پیستونی و سایر پمپ ها نظیر پمپ پلانجر. این پمپ ها توانایی این را دارند که به راحتی مایعات لزج را پمپاژ کنند. زمانی که شما با مایعات با غلظت زیاد مواجه می شوید نمی توانید از پمپ های گریز از مرکز استفاده کنید.

اینجاست که پمپ های با جا به جایی مثبت این کار را به خوبی انجام می دهند. اکثر پمپ ها با جا به جایی مثبت بدون آن که نیاز داشته باشند توسط خط لوله مکش پر شوند و یا بدون نیاز به گازهای غیر قابل میعان قبل از حرکت پمپ حذف شوند ، در بالای سطح مایع خود را قرار می دهند.

با توجه به این تفاسیر این نوع پمپ ها را می توان بدون نیاز به هیچ گونه وسیله اضافی و خاصی آن را در مکان مورد نظر بالای مخازن انتقال نصب کرد. از مزایای این دسته نیز می توان به راندمان بالا ، انعطاف پذیری بسیار بالا ، ابعاد کوچک و قدرت انجام کار د فشار بالا را نام برد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر با نحوه تنظیم فشار پمپ های هیدرولیک لودر و بلدوزر ویدئوی زیر را ببینید:

[aparat id=’XbmZg’]

پمپ هیدرولیک لودر

حال در ادامه با توضیحاتی برای شما پمپ هیدرولیک لودر و پمپ هیدرولیک بلدوزر را شرح می دهیم.

پمپ هیدرولیک در لودرها برای انتقال انرژی طراحی شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند به این ترتیب که انرژی مورد نیاز را در سیالات تحت فشار را همراه خود داشته باشد تا بدین ترتیب انرژی های مکانیکی و الکتریکی را به منظور حرکت کردن لودر به کار بگیرد.

این پمپ ها انواع بسیاری دارند. چند نمونه از این پمپ های هیدرولیکی عبارتند از : ماه و ستاره ای فشار بالای ویت ، پیستونی شعاعی ، پمپ هیدرولیک دنده داخلی ویت ، پمپ هیدرولیک لودر و چندین نوع پمپ هیدرولیکی دیگر.

در واقع تاثیر این پمپ ها در حرکت لودر است و این پمپ ها انرژی الکتریکی و احتراق داخلی را به وسیله ی یک فرآیند هیدرولیکی به انرژی مورد نیاز برای حرکت لودر تبدیل می کنند. وجود این پمپ ها باعث می شود که لودر و سایر ماشین آلات سنگین با سرعت بیشتری شروع به حرکت کنند.

فروشگاه هیدرولیک نادری فروشنده انواع پمپ هیدرولیک بلدوزر و پمپ هیدرولیک می باشد.

خرید پمپ هیدرولیک لودر


خرید پمپ هیدرولیک ماشین آلات راه سازی


پمپ هیدرولیک بلدوزر

سیستم هیدرولیکی بلدوزرها به طرز خاصی طراحی شده اند. در این طراحی از چند پمپ هیدرولیکی و همچنین برای چرخ ها نیز چند هیدروموتور استفاده شده است. بلدوزرهای مدل های قدیمی از پمپ های دنده ای استفاده می کردند حال اینکه امروزه و در طراحی جدید سیستم هیدرولیکی بلدوزرها از سیستم پمپ های پیستونی استفاده می شود.

در واقع استفاده از این نوع پمپ ها باعث افزایش سرعت عملکرد بلدوزر شده و عملیات جا به جایی را تسریع می بخشد. برای این که سیستم هیدرولیکی بلدوزر عملکرد بهتری را به نمایش بگذارد استفاده از روغن مرغوب را فراموش نکنید.

پمپ هیدرولیک بلدوزر

این کار باعث می شود صافی و سیلندرها به خوبی عمل کنند و این عملکرد به حرکت کلی بلدوزر کمک می کند. با ارائه ی این تعاریف باید تفاوت بین پمپ هیدرولیک لودر و پمپ هیدرولیک بلدوزر را متوجه شده باشید.

علت زوزه کشیدن پمپ هیدرولیک بلدوزر چیست؟

دلایلی که میتواند منجر به ایجاد سر و صدا و زوزه در پمپ هیدرولیک بلدوزر و لودر شود، بوجود آمدن حفره و نشتی و ورود هوا به داخل سیستم هیدرولیک، روغن ریزی، عدم تنظیم تراز کوپل و فشار، ساییده شدن پمپ و استفاده از روغن بی کیفیت هیدرولیک می باشد.

4 علت خرابی پمپ هیدرولیک لودر و بلدوزر

در ادامه به بررسی 4 علت خرابی پمپهای لودر و بلدوزر می پردازیم:

 1. آلوده شدن روغن سیال موجود در سیستم هیدرولیک بلدوزر یا لودر
 2. کهنه و از بین رفتن روغن موجود در سیستم هیدرولیک که منجر به ویسکوزیته شدن و حفره زایی می شود.
 3.  ایجاد نشتی روغن و ورود هوا به داخل سیستم هیدرولیک که منجر به سروصدا و زوزه در قسمتهای مختلف پمپ هیدرولیک خواهد شد.
 4. افزایش گرما در قسمتهای محرکه پمپ که می تواند به خاطر نقص در فرایند گردش روغن سیال ، نشتی روغن و یا آلودگی آن در سیستم باشد.

4 علت خرابی پمپ هیدرولیک بلدوزر

علل کند شدن حرکت پمپهای هیدرولیک بولدوزر و لودر چیست؟

افت کردن و تنظیم نبودن فشار موجود در سیستم هیدرولیک لودر و بلدوزر، وجود نقص در پمپ هیدرولیک اصلی و یا کم شدن سطح استاندارد روغن هیدرولیک در قسمت های محرک از جمله دلایل کندی پمپ هیدرولیک این نوع ماشینهای راهسازی محسوب می شود.

علت داغ کردن پمپ و سایر اجزای سیستم‌ هیدرولیک بلدوزر و لودر چیست؟

عمده ترین دلایل افزایش بیش از اندازه ی دما در سیستم به خاطر موارد زیر است:

 • ایجاد و تولید بخار که منجر به کاویتاسیون در پمپ می شود.
 • بیشتر شدن نرخ اکسیداسیون که باعث فاسد شدن سریع سیال به همراه تولید لجن و مواد خورنده می شود و همین عمر سبب کمتر شدن عمر مفید سیال می شود.
 • کمتر شدن گرانروی سیال که باعث بیشتر شدن نشتی های داخلی و خارجی می گردد.
 • بروز تنش های واپیچش گرمایی در قسمت های متفاوت سیستم هیدرولیک
 • خراب شدن آب بندها و کاسه های نمد به خاطر ترد و شکننده شدن آن ها

برای مطالعه بیشتر راجب علل داغ شدن سیستم های هیدرولیک کلیک نمایید.

علت داغ کردن پمپ و سایر اجزای سیستم‌ هیدرولیک لودر چیست؟

سخن پایانی

ما در فروشگاه هیدرولیک نادری به پشتوانه سابقه 30 ساله ی خود و بهره مندی از اساتید و فعالان حوزه هیدرولیک این تضمین را به شما می دهیم تا انواع پمپ هیدرولیک لودر و پمپ هیدرولیک بلدوزر را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب را به شما عزیزان ارائه می دهیم.درصورت تمایل به خرید و یا هرگونه سفارشی می توانید با شماره های مندرج در صفحه تماس بگیرید.

سوالات متداول پمپ هیدرولیک بلدوزر و لودر

برندهای معتبر زیادی از جمله: کاترپیلار، کوماتسو، ولوو، هیتاچی، هیوندای، کاوازاکی و ایکس‌سی‌ام‌جی برای خرید پمپ هیدرولیک بلدوزر و لودر وجود دارند. 

پمپ هیدرولیک بلدوزر از مهمترین بخش های تشکیل دهنده بلدوزرها است. چرا که حرکت بازوهای تیغه قرار داده شده در جلوی بلدوزر، به کمک سیستم هیدرولیک موجود در پمپ های آن انجام می پذیرد.

از جمله مزایای این نوع پمپ ها می توان به : جابجایی نرمتر و مطمئن در عین داشتن صدای بسیار کم اشاره نمود.

توجه به اصل بودن پمپ و داشتن استانداردهای لازمه و خرید پمپ متناسب با کاربرد آن از جمله نکات مهم هنگام خرید پمپ برای لودر و بلدوزر محسوب می شود. حتی الامکان بهتر است به هنگام خرید از یک کارشناس کمک بگیرید.

2 نظر در “پمپ هیدرولیک بلدوزر و لودر

 1. وحید زمانی گفت:

  سلام روزتون بخیر
  ممنون از مقاله خوبتون
  من یک سوال داشتم ممنون میشم منو راهنمایی کنید
  علت زوزه کشیدن پمپ هیدرولیک لودر و بیل چیست ؟

  1. mrsa گفت:

   سلام و درود آقای زمانی
   در پاسخ به سوال شما باید گفت :
   زمانی که در مسیر انتقال روغن نشتی وجود دارد و یا خرابی در سیل کیت ها به وجود آمده باشد،
   به مرور باعث کم شدن روغن هیدرولیک درون مخزن شده و باعث مکش مقداری هوا به همراه روغن هیدرولیک می‌شود و عملکرد پمپ را مختل می‌کند.
   این پدیده باعث ایجاد صدا شده و اصطلاحا زوزه کشیدن پمپ هیدرولیک نامیده می‌شود.
   از نشانه های این پدیده تغییر رنگ روغن هیدرولیک به رنگ سفید و ایجاد کف در آن است.
   هوا به سرعت باعث بی ثباتی فشار می شود که بر قسمت های مهم پمپ تأثیر می گذارد و در نتیجه خرابی قطعات را به همراه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =